Upravit stránku

JUDr. Petr Tomášek, Ph.D., se ve své odborné činnosti věnuje právnímu postavení spolků. Je autorem vzorových stanov pro myslivecké spolky i autorem stanov největšího tuzemského mysliveckého spolku - Českomoravské myslivecké jednoty, z.s. Zabývá se rovněž veřejnoprávními aspekty činnosti spolků, zejména právní úpravou výkonu výdělečné činnosti a vedení účetních záznamů.
Na téma právní úpravy spolků pravidelně pořádá odborné semináře určené pro laickou veřejnost i státní správu, publikuje také v právních i mysliveckých odborných časopisech. Seznam odborných článků naleznete zde.

V současné době JUDr. Petr Tomášek, Ph.D., působí jako advokátní koncipient v advokátní kanceláři pod vedením Mgr. Radka Matoulka. Advokátní kancelář v oblasti spolkového práva poskytuje tyto služby:

  • založení spolku,
  • tvorba a úprava stanov,
  • zápis údajů a jejich změn do spolkového rejstříku,
  • řešení vnitrospolkových otázek a problémů.

V akademické sféře působí JUDr. Petr Tomášek, Ph.D., jako odborný asistent na Katedře obchodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Pravidelně publikuje odborné články v recenzovaných časopisech a absolvuje studijní i přednáškové pobyty v zahraničí, především ve Velké Británii a Německu.

JUDr. Petr Tomášek, Ph.D.

...je absolventem magisterského i doktorského studijního programu Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Pracovní zkušenosti sbíral v českých i mezinárodních advokátních kancelářích, absolvoval také dlouhodobé odborné stáže ve státní správě (Ministerstvo spravedlnosti ČR, Krajský soud v Hradci Králové - pobočka v Pardubicích). Zkušenosti má rovněž s členstvím ve statutárních a kontrolních orgánech obchodních společností (v tuzemsku i zahraničí) a neziskových právnických osobách.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti